fot. flickr.com

Ks. prof. Cisło: Nie możemy pozwolić na milczenie świata

Co 5 minut ginie na świecie człowiek, tylko dlatego, że jest wyznawcą Jezusa Chrystusa. Nie możemy pozwolić na milczenie świata wobec tak dramatycznych statystyk – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

Dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie alarmuje, że chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie. Coraz częściej do ataków islamskich terrorystów dochodzi na Starym Kontynencie.

Młodzi ludzie, którzy przybyli z różnych zakątków świata na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, dzielą się poruszającymi świadectwami dotyczącymi prześladowań w ich krajach.

Ks. prof. Waldemar Cisło zwraca uwagę, że rolą każdego z nas jest uwrażliwianie na istotę problemu, jakim jest łamanie prawa do publicznego wyznawania swojej religii.

Przez wiele lat utrzymywała się taka statystyka, że w ciągu roku za wiarę ginęło 170 tys. chrześcijan, czyli co 3 minuty. Ostatnie dane, które były podane 2 lata temu przez Radio Watykańskie na podstawie raportów, mówią o 105 tys. Czyli co 5 minut ginie człowiek tylko za to, że jest wyznawcą Chrystusa. Wobec takich liczb zauważmy milczenie świata. Jak rzadko o tym słyszymy w mediach. My musimy o tym mówić i musimy być ich głosem, z resztą o to nas proszą – podkreślił ks. prof. Cisło.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zostało założone w 1947 r. Instytucja prowadzi działalność wydawniczą, organizuje Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Co roku zbiera środki, które następnie przekazuje potrzebującym.

RIRM

drukuj