Ks. Michał Olszewski pozostanie w areszcie przez kolejne trzy miesiące. Mec. M. Skwarzyński: Utrzymanie aresztu wpisuje się w konieczność tego, aby toczyły się igrzyska

Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył tymczasowe aresztowanie ks. Michała Olszewskiego o kolejne trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, która domagała się ponownego zastosowania środka zapobiegawczego. W związku z tym szef Fundacji Profeto, ks. Michał Olszewski, pozostanie w areszcie do drugiej połowy września.

Jeden z obrońców duchownego, mec. Michał Skwarzyński, uważa, że decyzja sądu jest niezrozumiała. Dodaje, że  zarzuty postawione ks. Olszewskiemu są absurdalne i służą m.in. do politycznej nagonki.

– Czyny zarzucane ks. Olszewskiemu są czynami absurdalnymi. Mamy do czynienia z taką sytuacją, że zarzuca mu się zachowania, które tak naprawdę są zgodne z prawem Unii Europejskiej, a zarzuty, które stawia prokurator, są niezgodne z prawem UE. Zarzuca mu się „pranie” pieniędzy, jakoby miał próbować ukrywać pochodzenie środków z Funduszu Sprawiedliwości. Wszyscy doskonale wiemy, skąd one pochodzą i wszyscy doskonale wiemy, że jeśli dostaje się grant, to się go wydatkuje, tzn. wydatkuje się to np. na budowę, jeżeli ten grant tego dotyczył. Te zarzuty są tak naprawdę pozorne. Utrzymanie aresztu wpisuje się w konieczność tego, aby toczyły się igrzyska – wskazuje obrońca ks. Michała Olszewskiego.   

Mec. Michał Skwarzyński zapowiedział, że złoży zażalenie w tej sprawie. To samo zamierza zrobić mec. Krzysztof Wąsowski.

Ks. Michał Olszewski został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW 26 marca w ramach śledztwa ws. nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości.

Fundacja Profeto miała otrzymać z Funduszu blisko 100 mln złotych na budowę ośrodka dla ofiar przemocy w Wilanowie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl