fot. TV Trwam

Ks. bp W. Mering: Czas Bożego Narodzenia to doskonały moment, w którym należy pomyśleć o tym, co można zrobić dla swojej rodziny

Myślę, że czas Bożego Narodzenia to jest doskonały moment, w którym należy pomyśleć o tym, co można zrobić dla swojej rodziny, jak się nią cieszyć, jak wykorzystać te wspaniałe święta, mające taką właśnie rodzinną w Polsce tradycję – powiedział ks. bp Wiesław Mering, biskup włocławski.

Ks. bp Wiesław Mering zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie dzisiejszy świat stwarza przeciwko rodzinie.

– Człowiek bowiem w okresie świąt Bożego Narodzenia myśli o rodzinie. Pewnie to jest jedna z tych wartości dzisiaj najbardziej zagrożonych, dlatego tak potrzebujemy tego Chrystusa rodzącego się w rodzinie, przychodzącego na świat tak jak każdy człowiek – z Matki – i oddającego się potem pod opiekę swojego opiekuna. Myślę, że czas Bożego Narodzenia to jest doskonały moment, w którym należy pomyśleć o tym, co można zrobić dla swojej rodziny, jak się nią cieszyć, jak wykorzystać te wspaniałe święta, mające taką właśnie rodzinną w Polsce tradycję – zaznaczył biskup diecezjalny włocławski.

Ale jest jeszcze inny rodzaj rodziny – podkreślił kapłan.

– Ta, którą nazywały Kościołem. Rodzina Kościoła przeżywająca dzisiaj swoje kryzysy dokładnie tak samo, jak przeżywała je w ciągu całych dwóch tysięcy lat istnienia. Ludzie bardzo często mówią nam dzisiaj „jak mamy się cieszyć Bożym Narodzeniem, kiedy słyszymy o takich czy innych niepokojach w Kościele”. Znalazłem cudowny tekst modlitwy świętego ks. kard. Newmana, który mówi „Panie, wierzymy i wyznajemy całkowitą pewność, że Ty przyrzekłeś twemu Kościołowi trwanie tak długo, jak długo będzie istniał świat. Dlatego nie ma w nas lęku o istnienie i pomyślność twego Kościoła. Składamy przyszłość całkowicie w twoje ręce. Niczego się nie boimy, nawet jeżeli czasem wiele rzeczy wygląda groźnie. Tylko o jedno prosimy Cię gorąco: daj Twojemu Słudze i Zastępcy, Ojcu Świętemu, prawdziwą mądrość, odwagę i siłę. Daj Mu w tym życiu otuchę płynącą z Twojej łaski, a w życiu przyszłym koronę nieśmiertelności”. Cudowna modlitwa na czas Kościoła, na czas Bożego Narodzenia – mówił duchowny.

Ks. bp Wiesław Mering przekazał wszystkim najserdeczniejsze życzenia.

– Skupmy się w naszym przeżywaniu świąt na modlitwie w intencji tej rodziny, z której wyszliśmy, w której żyjemy i tej, która karmi nas odwiecznym pokarmem i prawdą o Bogu przychodzącym w ludzkim ciele do każdego człowieka – akcentował biskup włocławski.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl