fot. Ewa Kotowska-Rasiak/twitter.com/ewakotras

Ks. bp A. Galbas: Każdy z nas, wierzących, powinien pomagać rodzinom wychowującym chore dzieci

Nie tylko państwo, Kościół i różne organizacje dobroczynne, ale każdy z nas, wierzących, powinien pomagać rodzinom wychowującym chore dzieci – taki apel wystosował w Kaliszu ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej. W czwartek w Narodowym Sanktuarium św. Józefa odbyło się dwusetne spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony życia dzieci poczętych.

Podczas Mszy św. w intencji rodzin oraz obrony życia poczętego w homilii ksiądz biskup nawiązał do toczącej się w społeczeństwie dyskusji dotyczącej życia ciężko chorych nienarodzonych dzieci.

Jak zaznaczył, wiele rodzin mogło się zdecydować na przyjęcie niepełnosprawnych dzieci także dlatego, że przekonało ich nauczanie Kościoła. To właśnie wspólnota Kościoła powinna być przy nich pierwsza, by okazać bliskość i realną pomoc – dodał.

Ks. bp Adrian Galbas podkreślił, że okazywana pomoc musi być systematyczna, konkretna i wielopłaszczyznowa.

– Byście nie musieli ciągle żebrać. O ssak, o pionizator, o pampersy, o pieluchy, o lekarstwa, o wózek, o krzesełko i jeszcze na rehabilitanta. Pomogę, jak mogę i jak umiem. Bracia i Siostry, nie mówcie, że to nie jest gadka do nas, bo „przecież to sprawa rządu albo organizacji pozarządowych”. Mam nadzieję, że nikt z was tak nie powiedział, ani nawet nikt z was tak nie pomyślał, bo to byłaby oznaka braku czułej miłości. Zawsze można coś zrobić. Każdy może coś zrobić. Jeśli na przykład jestem sąsiadem takiej rodziny, mogę, widząc ich, nie odwracać wstydliwie wzroku i nie omijać ich szerokim łukiem – mówił duchowny.

Wczoraj w kaliskim sanktuarium odbyło się jubileuszowe dwusetne spotkanie modlitewne organizowane w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

Od 16 lat do św. Józefa przybywają całe rodziny, by modlić się m.in. w intencji małżeństw i ochrony dzieci poczętych. 2021 rok jest szczególny, gdyż decyzją Ojca Świętego Franciszka jest on poświęcony św. Józefowi.

RIRM

drukuj