Ks. abp Jędraszewski: Duda zatrzyma lewicową legislację

Nowy prezydent zahamuje legislacyjny zwrot w lewo – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp Marek Jędraszewski. Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił uwagę, że Andrzej Duda wyraźnie odwołuje się do wartości chrześcijańskich i prawa naturalnego.

Tego nie można powiedzieć o obecnie popieranym przez Platformę Obywatelską prezydencie Bronisławie Komorowskim – zauważył ks. abp Marek Jędraszewski.

W tym kontekście metropolita wyraża obawę, że do czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta, może nastąpić przyspieszenie, jeśli chodzi o różnego rodzaju akty prawne zmierzające do degradacji rodziny, małżeństwa czy wtłaczanie ideologii gender.

Poseł Małgorzata Sadurska, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, stwierdziła, że diagnoza księdza arcybiskupa doskonale wpisuje się w to, co obecnie ma miejsce w parlamencie.

– Od dłuższego czasu obserwujemy, że PO bardzo skręciła w lewo. Zajmuje się ustawami, projektami ustaw, które mogą jej przynieść sukces w lewicowym elektoracie. Dlatego m.in. było bardzo szybie przyjęcie i ratyfikacja tzw. konwencji antyprzemocowej, przyspieszenie prac nad ustawą o uzgodnieniu płci, zapowiedź, że do Sejmu zostanie skierowana ustawa o umowie związku partnerskiego autorstwa PO. Kolejna rzecz, to bardzo szybkie prace nad ustawą o in vitro – wyliczyła Małgorzata Sadurska.

Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na prezydenta 6 sierpnia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl