fot. pixabay.com

Biały Dom: 12 marca prezydent Joe Biden przyjmie na wspólnym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudę i Donalda Tuska

Prezydent USA, Joe Biden, przyjmie 12 marca br. na wspólnym spotkaniu Prezydenta RP, Andrzeja Dudę, oraz premiera Donalda Tuska – poinformowała w czwartek rzecznik Białego Domu, Karine Jean-Pierre. Jak dodała, „przywódcy potwierdzą niezachwiane poparcie dla obrony Ukrainy” przed rosyjską agresją.

„Spotkanie zbiega się także z 25. rocznicą przystąpienia Polski do NATO i jest podkreśleniem wspólnego niezachwianego zaangażowania Stanów Zjednoczonych i Polski na rzecz NATO, czyniącego wszystkich nas bezpieczniejszymi” – głosi oświadczenie Białego Domu.

Zapowiedziano w nim, że na spotkaniu 12 marca przywódcy USA i Polski wspólnie skonsultują się przed lipcowym szczytem NATO w Waszyngtonie.

„Będą także rozmawiać o silnym partnerstwie strategicznym USA i Polski na rzecz bezpieczeństwa energetycznego, stabilnych więziach gospodarczych, a także podzielanym przez USA i Polskę przywiązaniu do wartości demokratycznych” – czytamy w komunikacie.

12 marca 1999 r. minister spraw zagranicznych, Bronisław Geremek, przekazał sekretarz stanu USA, Madeleine Albright, akt przystąpienia Polski do Traktatu Północnoatlantyckiego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl