fot. Tomasz Strąg

Krzyż „Tibi Mater Polonia” dla o. Tadeusza Rydzyka CSsR

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja został odznaczony Krzyżem „Tibi Mater Polonia”. Odznaczenie przyznała kapituła Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym.

Odznaczenie jest przyznawane osobom, które przede wszystkim służą Polsce i walczą o wartości, tj.: „Bóg, Honor i Ojczyzna”. W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańsk odbyło się spotkanie opłatkowe podczas, którego zostały wręczone Krzyże.

Proszę Ojca! Przyjmijcie to odznaczenie jako ludzie, którzy najbardziej zasłużyli się Polsce, jako ludzie, za którymi idą miliony Polaków. Szczęść Boże! – mówił członek kapituły.

W imieniu Dyrektora Radia Maryja odznaczenie odebrał o. Piotr Dettlaff CSsR, redemptorysta z Radia Maryja.

W imieniu o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora i Założyciela Radia Maryja pragnę podziękować za odznaczenie, wypływające z serca ludzi „Solidarności”. To tutaj w Gdańsku, w „Marszu Nadziei” wędrowali ludzie „Solidarności” z rękoma wzniesionymi w stronę nieba i w znaku Viktorii prosili Boga Wszechmogącego: „Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie”. 22 lata posługi ewangelizacyjnej Radia Maryja, posługi, która jest wkomponowana w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i narodowi polskiemu. Za Prymasem Tysiąclecia, ks. kard. Stefanem Wyszyńskim, posługując w Radiu Maryja na co dzień – mówimy, że po Panu Bogu, Ojczyzna jest najważniejsza. Bardzo serdecznie dziękujemy. Ojciec Dyrektor odbiera to odznaczenie z poczuciem tych wszystkich dzieł, które służą Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i narodowi polskiemu – dziękując ludziom „Solidarności” za nadzieję – powiedział o. Piotr Dettlaff CSsR.

Krzyż „Tibi  Mater Polonia” odebrał dziś także przewodniczący KK NSZZ „S” Piotr Duda. Zostali nim odznaczeni także metropolita senior ks. kard. Henryk Gulbinowicz, prezes PiS Jarosław Kaczyński, znany satyryk Jan Pietrzak, przewodniczący KK NSZZ „S” Piotr Duda oraz Kazimierz Kismo, przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „S”. Oni jednak odebrali Krzyż w październiku podczas uroczystej gali zorganizowanej w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

tibi-mater-polonia BIG

 

RIRM

drukuj