fot. twitter.com/PLinTanzania

Krzysztof Buzalski pierwszym ambasadorem w korpusie akredytowanym w Tanzanii z państwowym certyfikatem suahili

Ambasador RP Krzysztof Buzalski został pierwszym ambasadorem w całym korpusie dyplomatycznym akredytowanym w Tanzanii, który otrzymał państwowy certyfikat znajomości języka suahili – poinformowała ambasada RP.

Uroczystość wręczenia państwowego certyfikatu odbyła się z przedstawicielami tanzańskich władz i transmitowały ją lokalne stacje telewizyjne.

Krzysztof Buzalski jest ambasadorem w Tanzanii od grudnia 2017 r. Posiada również akredytacje na Rwandę, Burundi, Malawi i Komory. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz Akademię Dyplomatyczną Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Pracował m.in. w ambasadzie i konsulacie generalnym RP w Londynie, ambasadzie RP w Addis Ebebie, departamencie współpracy rozwojowej oraz departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ. Posługuje się biegle językiem angielskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim oraz w suahili.

W ubiegłym roku otrzymał nagrodę szefa MSZ – Amicus Oeconomiae, która przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w obszarze wspierania i ochrony interesów gospodarczych polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych.

PAP

drukuj