Krzeszów: Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

Dziś w Krzeszowie odbędzie się już XXIII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Tegoroczne gasło brzmi:„Miłosierdzie Boże wyśpiewajmy na wieki”. Na przegląd zapraszają Referat Muzyki Kościelnej Legnickiej Kurii Biskupiej oraz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Festiwal rozpocznie się o godz. 10.00 w krzeszowskiej bazylice. Początek przesłuchań będzie miał miejsce w Domu Kultury o godz. 11.00.

Organizatorzy zapraszają do Sanktuarium zespoły dziecięce i młodzieżowe działające przy parafiach w różnych miejscowościach, jak również solistów i zespoły regionalne działające przy ośrodkach kultury na Dolnym Śląsku.

Inicjatorzy muzycznego święta zwracają uwagę, że przez ten Festiwal chcą promować zapomnianą piosenkę patriotyczną oraz uczyć dzieci i młodzież miłości do Boga i Ojczyzny.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja, Telewizja Trwam oraz Nasz Dziennik. WIĘCEJ 

festiwal piosenki plakat

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl