Król Juan Carlos abdykuje na rzecz syna

Król Hiszpanii Juan Carlos zamierza abdykować na rzecz syna, księcia Filipa – poinformował w poniedziałek premier Mariano Rajoy. Aby abdykacja była możliwa, konieczna będzie zmiana w konstytucji – dodał.

76-letni monarcha panuje od 1975 r. Odegrał istotną rolę w zaprowadzeniu w Hiszpanii demokracji. Był jednym z najpopularniejszych europejskich monarchów. Jednak w ostatnich latach popularność króla spadła. W przeprowadzonych w 2013 roku za jego abdykacją na rzecz księcia Filipa opowiedziała się prawie połowa Hiszpanów.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl