Dzień Seminarium w Hiszpanii

„Radość głoszenia ewangelii” – pod takim hasłem przebiega Dzień Seminarium w Hiszpanii. Kolejny rok z rzędu obserwuje się wzrost liczby seminarzystów, wynika z danych Episkopatu Hiszpanii.

„Ten sam widok powtarza się w każdą środę na audiencji generalnej, w niedzielę na Anioł Pański, podczas wizyt w bazylikach czy też w rzymskich parafiach, w różnych miejscach Włoch i w innych krajach: tysiące i tysiące osób otaczają papieża, modlą się z nim i słuchają jego słów. Jednym z kluczy, aby zrozumieć sympatię, jaką wzbudza obecny następca Piotra, nawet wśród osób oddalonych od Kościoła, agnostyków lub niewierzących jest bez wątpienia radość”, czytamy w przesłaniu Episkopatu Hiszpanii. Ta radość wypływa z głębokiej miłości do Chrystusa, do człowieka i do Kościoła. Powinna być cechą charakterystyczną głoszenia Ewangelii. „Papież uśmiecha się zawsze. Robi to spontanicznie, naturalnie… Franciszek jest człowiekiem radością, zaraża radością”. Biskupi przypominają swoją niedawną wizytę ad limina oraz troskę papieża o powołania kapłańskie i właściwą formację. Franciszek przypomniał im, że jest to ich szczególny obowiązek.

W bieżącym roku w seminariach diecezjalnych jest 1321 seminarzystów. Po raz trzeci rok z rzędu obserwuje się nieznaczny wzrost liczby kandydatów do kapłaństwa. Najwięcej seminarzystów posiadają diecezje Madryt (139), Toledo (86), Walencja (66), Sewilla (39), Cartagena (39) i Getafe (35). Wszystkie seminaria neokatechumenalne Redemptoris Mater w Hiszpanii posiadają łącznie blisko 250 alumnów. W ubiegłym roku święcenia kapłańskie przyjęło 131
kleryków.
Dzień Seminarium w Hiszpanii obchodzony jest od 1935 roku.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl