fot. pixabay.com

Hiszpania: ujęto jednego z najbardziej poszukiwanych w UE przemytników narkotyków

Hiszpańska policja krajowa (Policia Nacional) poinformowała o zatrzymaniu w Barcelonie jednego z najbardziej poszukiwanych w Unii Europejskiej handlarzy narkotyków. Pochodzący ze Słowenii mężczyzna od kilku lat przemycał duże ilości heroiny i innych używek.

„Zatrzymany należał do najbardziej poszukiwanych przez Europol przestępców” – przekazała policja w komunikacie.

Według informacji podanych przez śledczych przemytnik został ujęty na terenie luksusowego osiedla w Barcelonie, gdzie mieszkał z rodziną.

Zatrzymany jest obywatelem Słowenii, był poszukiwany od kilku lat. Policja dodała, że operacja ujęcia mężczyzny była przeprowadzona we współpracy ze słoweńskimi organami ścigania, które przekazały stronie hiszpańskiej informacje m.in. o fałszywych nazwiskach, pod którymi się ukrywał oraz o samochodach, których używał.

Ze wszczętego w 2019 r. śledztwa wynika, że Słoweniec był odpowiedzialny za przemyt dużych ilości narkotyków. Przestępczą działalność prowadził m.in. w Europie i Azji. Zarzuca mu się m.in. przemyt dużych ilości heroiny z Iranu do Słowenii. W jednym z ładunków miało znaleźć się 300 kg narkotyku.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl