fot. Monika Bilska

Kraków: strażacy OSP potrąceni, jeden śmiertelnie

Troje strażaków OSP zostało potrąconych przez samochód w nocy na A4 w okolicach Chrosnej w gminie Liszki pod Krakowem. Jeden z mężczyzn, 38-latek, zmarł na miejscu mimo reanimacji. Druhowie pomagali w zabeczpieczaniu miejsca po zderzeniu BMW z łosiem.

Strażacy brali udział w akcji zabezpieczania miejsca kolizji ok. 3 kilometry od bramek na autostradzie A4 w Balicach, w kierunku Krakowa.

„Kierująca BMW zderzyła się z półtonowym łosiem. Zwierzę przechodziło przez autostradę, choć jest ona odgrodzona. Kobiecie nic się nie stało. Łosia uśpił weterynarz” – powiedział rzecznik małopolskiej policji, Sebastian Gleń.

W miejsce tego zdarzenia skierowano siły Państwowej Straży Pożarnej (PSP) i miejscowej Ochotnieczej Straży Pożarnej, (OSP).

Troje druhów OSP zabezpieczało miejsce, ale zeszli na bok, widząc nadjeżdżające samochody – mazdę, a za nim ciężarowy Iveco.

„O ile kierujący mazdą zaczął zwalniać, to kierujący Iveco uderzył w tył mazdy i stracił panowanie na pojazdem – zjechał na pobocze, gdzie stali druhowie” – relacjonował Sebastian Gleń.

38-latek zmarł na miejscu mimo reanimacji.

Na miejscu był prokurator, który wraz z policją będzie wyjaśniał dokładne przyczyny i okoliczności wypadku. Rodzinie ofiar wypadku wsparcia udzielają psychologowie.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl