Kraków: Dyskusja „Kulisy zamachu na Jana Pawła II”

W czwartek 12 maja w Krakowie odbędzie się dyskusja „Kulisy zamachu na Jana Pawła II”. Spotkanie, organizowane m.in. przez Instytut Pamięci Narodowej, będzie połączone z promocją dodatku do „Gościa Niedzielnego” – „Zamach, który miał zmienić historię”.

Jak informuje IPN, na spotkaniu „Przedstawione zostaną najnowsze ustalenia dotyczące zaangażowania tajnych służb sowieckich, bułgarskich, niemieckich i peerelowskich” w zamach na Ojca Św. Jana Pawła II z 13 maja 1981 r. W dyskusji, którą poprowadzi Roman Graczyk, wezmą udział prok. Ewa Koj, red. Andrzej Grajewski, dr Marek Lasota i prok. Michał Skwara.

„Jaka była ich rola, kto zlecał zamach, a kto był wykonawcą, kto angażował się w operację dezinformacyjną mającą oddalić podejrzenia od faktycznych zleceniodawców – to pytania, na które będziemy chcieli odpowiedzieć” – informuje IPN.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 w  Akademii Ignatianum w Krakowie, przy ul. Kopernika 26 (Aula im. Ks. G. Piramowicza SJ,  II piętro). Na dyskusję zapraszają Instytut Pamięci Narodowej, „Gość Niedzielny” oraz Akademia Ignatianum w Krakowie.

RIRM

drukuj