fot. KAS

Krajowa Administracja Skarbowa przerwała nielegalny proceder produkcji bimbru

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łomży zlikwidowali bimbrownię działającą w jednym z domów jednorodzinnych w Szumowie (pow. zambrowski). Zabezpieczono blisko 200 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparaturę służącą do jego wytwarzania. Bimbrownikowi grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Funkcjonariusze łomżyńskiej KAS ustalili, że w jednym z domów w Szumowie nielegalnie produkowany jest alkohol. Podczas przeszukania posesji w przydomowej kotłowni mundurowi znaleźli 188 litrów alkoholu m.in. o mocy 96 proc. oraz pracujący, podłączony do prądu destylator.

Funkcjonariusze KAS wszczęli w sprawie postępowanie karne skarbowe, rekwirując nielegalny alkohol oraz sprzęt służący do jego produkcji. Właścicielowi bimbrowni grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

st. asp. Maciej Czarnecki/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl