fot. PAP/KPRP/Jakub Szymczuk

KPRP: Andrzej Duda weźmie udział w inaugurującym spotkaniu Porozumienia Rolniczego

Prezydent Andrzej Duda w środę weźmie udział w inaugurującym spotkaniu Porozumienia Rolniczego – poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP. Porozumienie Rolnicze – zgodnie z intencją resortu rolnictwa – ma pomóc w debacie nad zmianami w polskim rolnictwie.

Porozumienie Rolnicze swoim patronatem objął prezydent Andrzej Duda.

Jak mówił niedawno minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, z inicjatywy organizacji rolniczych – Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz organizacji należących do COPA – COGECA powstała propozycja stworzenia instytucji dialogu społecznego w rolnictwie, tak by rozwiązać problemy między grupami interesariuszy w całym łańcuchu od producenta do konsumenta.

W ramach nowej instytucji mają powstać grupy robocze. Zaproszeni mają być przedstawiciele innych resortów i wszystkich organizacji rolniczych.

„Jeżeli zajdzie potrzeba, zaangażowany zostanie cały potencjał naukowy podległy rządowi oraz resortowi rolnictwa” – wskazał Jan Krzysztof Ardanowski.

Porozumienie Rolnicze ma, zdaniem Jana Krzysztofa Ardanowskiego, w ciągu kilku tygodni doprowadzić do wypracowania wniosków i zaleceń, które będą podstawą do zmian legislacyjnych w Polsce – w postaci ustaw bądź rozporządzeń.

W Polsce jest zarejestrowanych ok. 200 organizacji rolniczych.

PAP/RIRM

drukuj