fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

KPRM: 9 września premier Morawiecki spotka się z liderką białoruskiej opozycji S. Cichanouską

W środę, 9 września w kancelarii premiera dojdzie do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Wcześniej o wizycie Cichanouskiej w Warszawie mówił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

O to, czy liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska 9 września odwiedzi Polskę, wiceszef MSZ pytany był w sobotę rano w Radiu Zet. „Wiem, że takie są plany. Myślę, że szczegóły zostaną podane do wiadomości” – odparł wiceminister.

Na uwagę, że zapowiedź wydarzenia współorganizowanego przez kancelarię premiera powstała już na Facebooku, Jabłoński odpowiedział, że jeszcze jej nie widział. „Ale jeśli zostało coś takiego podane, to prawdopodobnie jest to już ustalone” – powiedział.

W sobotę po południu szef KPRM poinformował, że premier Morawiecki spotka się z Swiatłana Cichanouską w najbliższą środę. Spotkanie – dodał Michał Dworczyk – będzie miało miejsce w kancelarii premiera.

Swiatłana Cichanouska według oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia, zdobywając zaledwie 10,1 proc. głosów. Według Centralnej Komisji Wyborczej prezydent Alaksandr Łukaszenka zdobył 80,1 proc. głosów. Od 9 sierpnia trwają protesty Białorusinów, którzy uważają, że wybory zostały sfałszowane. Swiatłana Cichanouska przebywa na Litwie. Do wyjazdu została najprawdopodobniej nakłoniona przez władze białoruskie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl