Kosiniak-Kamysz przedstawi ustawę. Propozycję odrzucili już rodzice

Minister pracy i polityki społecznej Władysław KosiniakKamysz ma dziś przedstawić premierowi projekt ustawy zakładający przyśpieszenie podniesienia świadczenia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Propozycję odrzucili już rodzice niepełnosprawnych dzieci, którzy od 5 dni protestują w Sejmie. Solidarność z nimi wyrażają kolejne osoby. Rodzice, którzy rezygnują z pracy, by zająć się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi domagają się świadczenia pielęgnacyjnego w wysokości minimalnej pensji.

Według propozycji premiera taki pułap zasiłek miałby osiągnąć dopiero od stycznia 2016 r. Od pierwszego maja br. świadczenie miałoby wzrosnąć jedynie do tysiąca złotych.

Minister pracy poinformował wczoraj, że projekt zgodny z deklaracją premiera jest gotowy. Środki na podwyższenie świadczenia nie pochodzą z rezerwy budżetowej, ale z przesunięcia funduszy. Projekt miałby być rozpatrywany jako poselski.

Rodzice odrzucają propozycję i czekają na spełnienie postulatu płacy minimalnej za opiekę nad swoimi dziećmi. Do protestu dołączą dziś kolejne osoby – informuje Iwona Harwich, mama niepełnosprawnego Kuby.

– Dzisiaj rodzice dzieci niepełnosprawnych 3 autokarami przyjadą z różnych miast. Będzie z nami również przedstawiciel „Solidarności”, Piotr Duda. Są gesty solidarności, my ich w tym momencie bardzo potrzebujemy – mówi Iwona Harwich.

Okupujący Sejm rodzice są zdeterminowani i mówią, że będą protestować do skutku.

RIRM 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl