fot. flickr.com

Korea Południowa dostarczy broń Ukrainie?

Rosja ostrzega Koreę Południową przed dostarczaniem broni Ukrainie.

Prezydent Rosji i przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un, podpisali pakt o wzajemnej obronie. To traktat o partnerstwie i pomocy w razie ataku z zewnątrz. Stosunki tych dwóch państw są coraz silniejsze.

–  Obecne stosunki ukształtowały się w ciągu ostatnich dwóch dekad. Są bardzo stabilne, uzupełniają się – mówił Władimir Putin.

Przywódcy zapewnili, że pomoc wojskowa ma się pojawić tylko wtedy, gdy agresja zostanie skierowana przeciwko jednej ze stron traktatu. Obawy co do tego mają władze Korei Południowej. Przestrzegają, że jeżeli Moskwa rozwinie swoją współpracę wojskową i dostarczy Pjongjangowi broń precyzyjną, będą wspierać zbrojnie Ukrainę.

Chciałbym podkreślić, że wszystko zależy od tego, co zrobi Rosja. Czy pozostanie dla nas jakaś granica, jeśli Rosja przekaże Korei Północnej broń precyzyjną? – pytał Chang Ho-jin,  szef południowokoreańskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Władimir Putin komentuje, że krok w stronę pomocy Ukrainie ze strony Seulu byłby ogromnym błędem. Gdyby miało do tego dojść, to zapowiada to niezwłoczną rosyjską odpowiedź. Dotychczas Korea Południowa dostarczała Ukrainie tzw. broń nieśmiercionośną albo wysyłała broń swojej produkcji zakupioną przez kraje, które przekazywały jej swoje uzbrojenie. Podpisanie umowy między Władimirem Putinem a Kim Dzong Unem spowodowało zmianę stosunku Korei Południowej. Zaczęła rozważać potencjalne bezpośrednie dostarczanie broni na okupowane ziemie ukraińskie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl