fot. twitter.com

Korea Północna zrywa kontakty z Koreą Południową

Korea Północna zrywa wszelkie kontakty z Koreą Południową. Oficjalnym powodem jest wysłanie przez uciekinierów na Północ materiałów propagandowych, w tym ulotek.

To ma być stopniowe zrywanie kontaktów. Jako pierwsze, jak zapowiada Korea Północna, zlikwidowane zostaną linie łączności w między koreańskim biurem łącznikowym oraz kanały komunikacji łączącej ze sobą przywódców i  siły zbrojne obu państw.

– To zachowanie na arenie międzynarodowej osobiście kojarzy mi się z ich własną, złą sytuacją na ich wewnętrznej arenie i jakąś próbą pozyskania dóbr, które są potrzebne do podtrzymania tamtego reżimu – mówi politolog dr Marcin Chmielowski.

Agencja prasowa Pjongjangu podaje, że wysłane przez uciekinierów na Północ materiały propagandowe są „wymierzone w godność najwyższego kierownictwa Korei Północnej”, a jednocześnie oznaką wrogości do całego narodu. Od kilku dni Pjongjang groził Seulowi zamknięciem biura łącznikowego oraz innych kanałów łączności, jeżeli władze południowokoreańskie nie zablokują tych działań.

– Tutaj można mówić tylko o pretekście. Wydaje mi się, że tutaj prawdziwą wykładnią całej sytuacji jest sprawa Stanów Zjednoczonych i to, że teraz nikt właściwie o Korei nie mówi, nie myśli, nie słucha, nie chce słuchać. Wszyscy są zajęci koronawirusem i Stanami Zjednoczonymi – zaznaczył dr Marcin Chmielowski.

Korea Północna i Południowa formalnie pozostają w stanie wojny. Oba państwa po zakończeniu wojny koreańskiej w 1953 roku nie podpisały układu pokojowego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl