PAP/Krzysztof Świderski

Konwencja programowa A. Dudy – przed Wielkanocą

Przed Wielkanocą odbędzie się konwencja programowa Andrzeja Dudy. Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel powiedział, że sztab będzie chciał przedstawić treści programowe ,,w takim horyzoncie czasowym”.

Na razie – jak wskazał – za wcześnie jest jednak, by mówić o konkretnym terminie konwencji. Obecnie Andrzej Duda ma w planie spotkania z Polakami.

Jego konwencja programowa, co potwierdził zastępca rzecznika PiS i członek sztabu Andrzeja Dudy Radosław Fogiel, ma odbyć się przed świętami wielkanocnymi.

– Będziemy się starali mniej więcej w takim horyzoncie czasowym przedstawić te propozycje programowe. Siłą rzeczy muszę tu być jeszcze dość oględny, ale one oczywiście będą szły po pierwsze w tym kierunku, którym szedł pan prezydent przez dotychczasowe pięć lat swojej prezydentury, to znaczy bezpieczeństwo Polaków, przywiązanie do wartości, przywiązanie do rodziny, a z drugiej strony będą celowały w te zagadnienia, które składają się na szeroko pojętą jakość życia Polaków. Pan prezydent mówił o tym podczas pierwszej konwencji i oczywiście tutaj będzie konsekwentny – zaznaczył Radosław Fogiel.   

Wcześniej o tym, że będzie jeszcze co najmniej jedna konwencja, na której Andrzej Duda będzie przedstawiał swój program i że będzie to prawdopodobnie przed Wielkanocą, mówił w mediach wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, a ewentualna II tura – dwa tygodnie później.

RIRM

drukuj