Kontynuacja rozmów nt. obecności mediów w parlamencie

W południe rozpoczęło się kolejne spotkanie na temat organizacji pracy dziennikarzy w parlamencie. Zapowiedział je marszałek Senatu Stanisław Karczewski po sobotnim spotkaniu z przedstawicielami mediów. Rozmowy dotyczą ich funkcjonowania w parlamencie.

W trakcie rozmowy marszałek Senatu deklarował, że Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe wycofać się z dużej części ograniczeń, które chciał wprowadzić wraz z nowymi zasadami pracy dziennikarzy w parlamencie. Po rozmowach zaznaczył, że PiS chce polepszyć funkcjonowanie mediów w parlamencie.

Intencją Prawa i Sprawiedliwości jest to, aby usprawnić pracę dziennikarzy i poprawić warunki ich pracy. Prawie wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że te warunki nie są najlepsze i wymagają pewnych regulacji i zmian, które w żadnym stopniu nie ograniczą dostępu dziennikarzy do zdarzeń, jakie mają miejsce w Sejmie i Senacie – powiedział Stanisław Karczewski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił podczas piątkowej konferencji prasowej, że nie będzie żadnego ograniczenia dostępu dziennikarzy do sali sejmowej i Sejmu. „Tylko to, co jest stosowane w wielu parlamentach świata, zostanie wprowadzone także w Polsce” – dodał.

RIRM

drukuj