fot. TV Trwam News

Konkurs wielkanocny dla wychowanków domów dziecka z województwa lubelskiego

Znamy laureatów konkursu plastycznego na najpiękniejszą wielkanocną kartkę. Uczestnikami konkursu byli wychowankowie domów dziecka funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego.

Zmartwychwstały Jezus, białe baranki, żółte kurczaczki, zajączki, wzorzyste pisanki – takie motywy znalazły się na wielkanocnych kartkach wykonanych własnoręcznie przez wychowanków całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz wychowanków placówek wsparcia dziennego, funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego. Wszystkie kartki zostały wykonane w formacie A4 w radosnej i wiosennej kolorystyce. Dopuszczalnymi technikami było: malowanie i rysowanie.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji świąt wielkanocnych właśnie w postaci świątecznej kartki. Wszystkie prace zostały wykonane na wysokim poziomie, laureaci otrzymali nagrody, którymi były dyplomy i słodycze.

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, inicjator konkursu, pogratulował wszystkim dzieciom kreatywności i pomysłowości.

– Cieszę się bardzo, że tym świętom towarzyszy szereg tradycji polskich, które budują naszą kulturę, naszą tożsamość narodową. Cieszę się ogromnie, że młodzi Polacy, od najmłodszych lat w tę kulturę i tradycję są zakorzeniani. Poprzez swoje przepiękne prace rozwijają się sami, ale w ten sposób, rozwijamy również nasz polski naród. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom tego konkursu – mówił prof. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Nagrodzone prace młodych artystów można podziwiać w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj