fot. pixabay.com

Konkurs chopinowski z szesnastoma Polakami

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina poinformował, że do konkursu chopinowskiego zakwalifikowało się 87 pianistów. 16 z nich, to reprezentanci Polski.

W dniach od 12 do 23 lipca w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyło się przesłuchanie. Udział wzięło 160 pianistów. Po każdym z występów jurorzy wypełniali karty ocen. Następnie przekazywali je swojemu sekretarzowi. Przy nazwisku uczestnika znajdował się werdykt: „TAK” lub „NIE”. Dodatkowo załączano ocenę punktową w skali od 1 do 25. Jeśli sędzia zdecydował o przejściu do następnego etapu, wynik musiał wynosić minimum 18-naście punktów.

Regulamin wskazywał, że jurorzy nie mogli oceniać swoich studentów. W tym przypadku mianem studenta określono osoby, które miały prywatne lekcje z jurorem po 1 grudnia 2018 roku lub pozostają w bliskich relacjach prywatnych. To także ci, którzy byli lub są studentem jurora w szkole lub prywatnie. W drugim przypadku musiał upłynąć co najmniej rok od zakończenia XVII edycji konkursu.

Jury eliminacji miało za zadanie wybrać najlepszych kandydatów. Werdykt wskazuje, że do konkursu głównego zakwalifikowało się 87 osób. 16 z nich to Polacy. Pozostali pochodzą między innymi z: Korei Południowej, Włoch, USA, Kanady czy Tajwanu. Regulamin dopuszcza także udział laureatów kilku konkursów pianistycznych. Ci pomijają etap kwalifikacji oraz elimanacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl