fot. pixabay.com

Koniec tzw. kwarantanny z kontaktu

Nie obowiązuje już tzw. kwarantanna z kontaktu. Do wszystkich osób, które były nią objęte, w czwartek dotarły wiadomości SMS od resortu zdrowia.

Wariant Omikron, na co zwrócił uwagę resort zdrowia, jest „mniej zjadliwy”, gdyż osoby zakażone chorują krócej. Stąd zmiany, jakie zaproponował Adam Niedzielski, minister zdrowia. Od piątku nie obowiązuje już tzw. kwarantanna z kontaktu. Chodzi o osoby, które trafiły na kwarantannę ze względu na kontakt z zakażonym. Osoby, które przebywały na takiej kwarantannie, w czwartek otrzymały wiadomość od resortu zdrowia.

„Wszystkie SMS-y już wysłane do osób kwarantannowanych z kontaktu” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1491851525454544897

Wiadomości SMS wysłano do 79 tys. osób. Zwolnienie z kwarantanny nie zwalnia jednak z odpowiedzialności.

– Osoby, które będą czuły się gorzej po takim kontakcie, mając jego świadomość, powinny być uczulone na konieczność wykonania testu i poddania się potem izolacji – oznajmił Adam Niedzielski.

Zniesiona została również tzw. kwarantanna przyjazdowa dla osób, które podróżują z krajów strefy Schengen. W przypadku pozostałych państw kwarantannę skrócono do siedmiu dni. Kolejne zmiany wejdą w życie w najbliższy wtorek. Skrócony zostanie okres izolacji osoby chorej, który będzie trwał teraz siedem dni. Domownicy będą kończyli izolację wraz z osobą zakażoną.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl