Konferencja w Brukseli

Wypowiedz prof. Jana Szyszko dla Radia Maryja.

W dniach 15-17 października bieżącego roku odbędzie się już XI konferencja architektury krajobrazu i gospodarki przestrzennej z cyklu spotkań „Europa wielkich szans”. Tym razem tytuł konferencji to „Gospodarowanie dwutlenkiem węgla i odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju Europy”.


Pobierz Pobierz

Konferencja  zorganizowana jest przez  Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski oraz Światową Organizację Naukowców zrzeszającą ponad stu noblistów przez samodzielną pracownie oceny i wyceny zasobów przyrodniczych SGGW w Warszawie. Spotkanie organizowały także Klub Parlamentarny PiS, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i Polska Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów czyli przez Parlament Europejski.

Na konferencje przybędą naukowcy nie tylko z Unii Europejskiej, ale również z Rosji, Białorusi, Ukrainy.  Zostali zaproszeni wszyscy komisarze Unii Europejskiej, wszyscy europarlamentarzyści, ministrowie środowiska państw Unii Europejskiej. Oczywiście na konferencje zostali również zaproszeni parlamentarzyści polscy, pan premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak.

Obrady będą trwały trzy dni.  Pierwszego dnia omawiane będą  powierzchnie doświadczalne, pracownie oceny i wyceny zasobów przyrodniczych i polskich lasów państwowych znajdujących się w Tucznie. Chcemy pokazać, w jaki sposób gospodarząc lasami możemy zmniejszać zawartość dwutlenka węgla w atmosferze. Gdzie stał się on  niezwykle ważny w tej chwili na świecie i jaki jest limitem produkcji. Omawiane będzie zagadnienie jak go zmniejszać, jak tworzyć miejsca pracy w terenach wiejskich i chronić bioróżnorodność.

Drugiego dnia będziemy w Toruniu, tam w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej chcemy dyskutować wśród naukowców i praktyków na temat polskich możliwości i osiągnięć w zakresie odnawialnych źródeł energii. Chcemy pokazać największy sukces w zakresie odnawialnych źródeł energii związanych z toruńską geotermią .

Następnie, 17 października jedziemy do Brukseli, by pokazać Polskę jako kraj wielkiego sukcesu m.in.w zakresie zrównoważonego rozwoju. Pokażemy Polskę, jako kraj który posiada ogromne  sukcesy w zakresie redukcji dwutlenku emisji, emisji dwutlenku węgla do atmosfery, ale równocześnie jako  kraj, który potrafi ten dwutlenek węgla używać jako materiał. Materiał do tworzenia miejsc pracy, do odbudowy naturalnych zasobów przyrodniczych, do chronienia bioróżnorodności.

Będą wykłady, spotkania. Głos zabiorą wszyscy zaproszeni naukowcy . Wykłady będą dotyczyły możliwościach z jednej strony wykorzystania dwutlenku węgla do tworzenia surowca takiego jak drewna, więc odnawialnych źródeł energii i równocześnie do produkcji materiału budowlanego bez emisji dwutlenku węgla. A więc chcemy mówić również i o tym, w jaki sposób tworzyć miejsca pracy dla ludzi mieszkających na terenach wiejskich, ale równocześnie pokazać Europie  w jaki sposób Polska może dokonywać redukcji emisji albo nie emitować dwutlenku węgla wykorzystując wspaniałe polskie zasoby odnawialnych źródeł energii. Równocześnie jedziemy tam ze studentami, dlatego że w Polsce kształci się ludzi którzy potrafią tak gospodarować przestrzenią, że ta przestrzeń będzie służyła człowiekowi. Będzie przyjazna człowiekowi oraz  będzie chroniła bioróżnorodność.

Mamy wykształconych ludzi w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej na podyplomowych studiach polityka ochrony środowiska, kompensacje przyrodnicze jak również w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podyplomowe studia z oceny i wyceny zasobów przyrodniczych i kompensacje przyrodnicze dla natury 2000. Jedziemy pokazać Europie nasze sukcesy, jedziemy pomóc Europie i pokazać polskich wykształconych ludzi, wspaniałych studentów.

Wszelkie informacje o konferencji możecie państwo uzyskać na stronach internetowych. Jedna strona  to strona stowarzyszenia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski  www.ekorozwoj.pl  Druga strona to jest strona Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej www.wsksim.edu.pl.

Prof. Jan Szyszko, były minister środowiska  

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl