Konferencja pt.: „Społeczeństwo polskie 5 lat po katastrofie smoleńskiej”

W auli Schumanna Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się dziś ogólnopolska konferencja naukowa pod tytułem „Społeczeństwo polskie pięć lat po katastrofie smoleńskiej”.

Konferencja wpisuje się w ostatnie informacje Wojskowej Prokuratury Okręgowej. Według biegłych, do katastrofy smoleńskiej przyczyniły się głównie niewłaściwe działania załogi Tu-154M.

Przewidziane są wystąpienia m.in. Antoniego Macierewicza, przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Katastrofy Smoleńskiej, a także mec. Stefana Hambury, pełnomocnika rodzin.

Konferencja jest przede wszystkim podsumowaniem ostatnich 5 lat – mówi ks. prof. dr hab. Jan Przybyłowski z UKSW.

– Do południa położyliśmy nacisk właśnie na pokazanie tego, co wydarzyło się w społeczeństwie przez te 5 lat – począwszy od katastrofy, aż do dzisiaj. Chcemy też pokazać, jak zmieniała się Polska w oczach zagranicy – tutaj mamy historyków, socjologów i politologów. Będziemy mieli więc taką bardzo szeroką panoramę. Mamy też polityków, ambasadorów, którzy będą na ten temat mówić. Natomiast w popołudniowej części chcielibyśmy się przyjrzeć temu, co wiemy na temat wyjaśnienia przyczyn tej katastrofy – powiedział ks. prof. dr hab. Jan Przybyłowski.

Konferencja organizowana jest przez UKSW przy współpracy z WSKSiM w Toruniu. Fragmenty konferencji będzie transmitowała TV Trwam.

RIRM

drukuj