fot. flickr.com

Konferencja klimatyczna w Paryżu

Za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się konferencja klimatyczna w Paryżu. Obrady odbędą się przy wzmocnionych środkach bezpieczeństwa. Porozumienie klimatyczne ma zastąpić protokół z Kioto.

Komisja Europejska przyjęła wytyczne, w których kładzie duży nacisk na realizację celów klimatycznych Unii Europejskiej. Są to rozwiązania  niekorzystne dla Polski.

Na grudniowej konferencji ONZ w Paryżu ma być zawarte nowe globalne porozumienie klimatyczne. Oficjalnie celem jest, by przynajmniej przez najbliższe 50 lat emisja dwutlenku węgla spadła do takiego poziomu, iż na Ziemi nie nastąpi większy wzrost temperatury niż średnio o 2 stopnie Celsjusza. Tymczasem niezależni eksperci wskazują, że są badania potwierdzające brak wpływu tego typu czynników na wzrost temperatury. Istnieją także badania negujące  tzw.  globalne ocieplenie.

Polityka klimatyczna ONZ i UE uderza w polskie górnictwo i energetykę. Nasz kraj w ramach Unii już zgodził się na niekorzystne dla Polski rozwiązania.  Nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości powinien renegocjować z Brukselą tzw.  pakiet klimatyczno-energetyczny.

 

 

TV Trwam News / RIRM

drukuj