Francja: 75 proc. Caracali uziemionych z powodu zbyt drogiej naprawy

Trzy czwarte francuskich śmigłowców Caracal jest uziemionych. Ich naprawa okazuje się zbyt droga. To właśnie te maszyny miała zakupić polska armia.

Francuska minister obrony oświadczyła, że obecnie dobrze funkcjonuje tylko niespełna 25 proc. posiadanych przez armię śmigłowców.

Francuski portal ekonomiczny „La Tribune” zwrócił uwagę, że koszt napraw Caracali w ciągu ostatnich lat wzrósł dwukrotnie – o sprawie poinformował portal RMF 24.

Poseł PiS-u Wojciech Skurkiewicz, wiceszef sejmowej komisji obrony, powiedział, że te informacje podzielają obawy, które formułował rząd PiS-u i minister obrony Antonii Macierewicz.

Jeżeli przystalibyśmy na warunki strony francuskiej i zakupili śmigłowce wielozadaniowe firmy Airbus Helicopters dla polskiej armii, w dłuższej perspektywie czasu mogłoby się to okazać dla Polski i polskich sił wojskowych absolutnie niekorzystne. To potwierdza jeszcze raz, że dobrą decyzją było zakończenie tych negocjacji, które były prowadzone (…). Przypomnę, że w Polsce mamy dwa zakłady produkujące śmigłowce, które są w stanie również zapewnić oczekiwania polskiej armii, jeżeli chodzi o dostawę śmigłowców wielozadaniowych – wskazał Wojciech Skurkiewicz.

Poseł dodał, że kupno maszyn od firm funkcjonujących w Polsce oznacza, iż mielibyśmy na miejscu możliwość ich remontowania.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl