fot. pixabay.com

Kończy się termin składania wniosków o wsparcie dla samorządów

Upływa termin składania wniosków o wsparcie na przygotowanie terenów inwestycyjnych dla samorządów. Pomoc z Programu Inwestycji Strategicznych może wynieść do 98 proc. wartości inwestycji.

Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych dotyczy wszystkich przedsięwzięć związanych z budową lub modernizacją obszarów inwestycyjnych. Wnioski mogą składać wszystkie samorządy. To między innymi infrastruktura drogowa, elektroenergetyczna czy wodno-kanalizacyjna. Wniosek może dotyczyć istniejących terenów inwestycyjnych: o powierzchni co najmniej 80 ha lub  planowanych terenów o powierzchni co najmniej 60 hektarów. Rządowe wsparcie to kolejny impuls rozwojowy dla całego kraju – wskazuje minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda.

„Inwestorzy nie stracili zaufania do naszej gospodarki, mimo że za naszą wschodnią granicą toczy się wojna – Polska cały czas postrzegana jest jako atrakcyjne miejsce do inwestowania. Dowodem na to jest m.in. ogłoszona 16 czerwca 2023 r. inwestycja Intela w Polsce” – zaznacza szef ministerstwa rozwoju. 

W ramach Polskiej Strefy Inwestycji – od września 2018 r. do końca czerwca tego roku – wydano ponad 2 tys. decyzji. Wsparcie na inwestycje przekraczają 100 mld zł i zadeklarowano utworzenie prawie 45 tys. miejsc pracy.

TV Trwam News

drukuj