fot. PAP/Leszek Szymański

„Koncert dla Niepodległej” otworzy dziś obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

„Koncert dla Niepodległej” na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie będzie głównym wydarzeniem otwierającym obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek koncertu już dziś o godz. 19.30.

28 utworów stanowiących element dziedzictwa muzycznego ostatnich stu lat, w nowych, wyjątkowych aranżacjach. Największe gwiazdy polskiej muzyki, a wśród nich Jan Młynarski, Dariusz Malejonek oraz Sławek Uniatowski. Artyści będą naszymi przewodnikami w muzycznej podróży – od pieśni legionowych do tych wykonywanych podczas Powstania Warszawskiego. Ci, którym nie udało się zdobyć biletów, od godz. 20.15 będą mogli śledzić transmisję z koncertu na antenie Telewizji Publicznej oraz dwóch stacji komercyjnych.

To jest wydarzenie, które zainicjuje centralne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Liczymy na obecność 50 tys. ludzi na miejscu i milionów Polaków śledzących to wydarzenie w środkach masowego przekazu. To będzie niezwykłe widowisko słowno-muzyczne. Będzie to koncertowa podróż przez ostatnie 100 lat historii Polski; utwory, które towarzyszyły polskim Legionom; przeboje, które były bardzo popularne w okresie międzywojennym; piosenki śpiewane przez polskich żołnierzy i cywilów podczas II wojny światowej – wskazuje Jarosław Sellin.

Występy artystów uatrakcyjnią efekty specjalne oraz przygotowane na tę okazję inscenizacje, animacje i filmy. Koncert zakończy odśpiewanie Hymnu Państwowego przez wszystkich zaproszonych artystów oraz widownię.

„Koncert dla Niepodległej” jest realizowany w ramach rządowego programu Niepodległa.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj