Do końca miesiąca mamy poznać nowe propozycje KE ws. migracji

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zapowiedział, że do końca miesiąca mamy poznać nowe propozycje ws. migracji. Brukselski urzędnik, wygłosił na forum Parlamentu Europejskiego swoje doroczne przemówienie na temat stanu Unii Europejskiej.

Jean-Claude Juncker mówiąc o kwestii migracji zapowiedział, że nowe rozwiązania będą skoncentrowane na odsyłaniu tych, którzy nie kwalifikują się do przyznania azylu. Jak dodał propozycje będą też mówiły o legalnych ścieżkach migracji, a także współpracy Europy z krajami afrykańskimi. Apelował również o solidarność z Afryką.

W ocenie europoseł Jadwigi Wiśniewskiej nie jest to realny i kompleksowy plan rozwiązania kryzysu migracyjnego, z którym zmaga się UE.

Jean-Claude Juncker powiedział, że ci którzy się nie kwalifikują będą odsyłani, ale ta zapowiedz jest dość mglista. Po wielu miesiącach oczekiwania na przedstawienie konkretnego programu, dziś słyszymy tylko i wyłącznie deklarację. Jednocześnie szef KE zapowiedział otwarcie nowych korytarzy legalnej migracji do Unii Europejskiej. Tak więc należy to czytać w takim kontekście, że proces migracji, wyludniania się Afryki, proces dekompozycji będzie się pogłębiał. To nie jest dobra informacja – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Unijny system relokacji uchodźców nie zdał egzaminu. W lipcu i wrześniu 2015 roku państwa członkowskie UE zgodziły się na przeniesienie 160 tys. uchodźców z Włoch oraz Grecji. Termin na zakończenie tych działań wyznaczono na wrzesień 2017 roku.

Do tej pory przesiedlono ok. 28 tys. osób. Polski rząd nie wykonał decyzji polityków PO-PSL, którzy zgodzili się na przyjęcie kilku tysięcy migrantów. Przeważyły względy bezpieczeństwa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl