Komunikat dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka dotyczący geotermii toruńskiej

Wszystkich przyjaciół interesujących się toruńską geotermią informujemy, iż zakończyliśmy tzw. filtrowanie, tzn. na głębokości 2350 metrów zostały założone nierdzewne rury na długości 196 metrów, przez które będzie czerpana gorąca woda. Skończono również tzw. obsypkę wokół tych rur specjalnym grubym piaskiem, który będzie pierwszym filtrem dla pobieranej gorącej wody. Teraz jest czas na oczyszczanie filtrów, pomiary geologiczne, a następnie próby wodne od 100 do kilkuset metrów sześciennych gorącej wody na godzinę. I tak przechodzimy, proszę Państwa, do ostatnich już prac przy pierwszym odwiercie. Oczywiście, musimy szybko przejść do robienia następnego odwiertu, do zatłaczania wody wydobytej po odbiorze z niej ciepła. Zauważmy: w 1. sobotę sierpnia rozpoczęliśmy prace przy pierwszym odwiercie, na święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, na 25 marca, a więc również miesiąca św. Józefa, prace są na ukończeniu. Dziękujemy Panu Bogu, Matce Najświętszej, świętemu Józefowi za ten sukces, za błogosławieństwo, za sukces Polaków, naszych przyjaciół i pomocników, którzy tworzyli, wykonywali i wspierali ten projekt. Polecamy się na przyszłość, bo prace nie są jeszcze skończone. Właśnie dziś, w święto Matki Najświętszej, odprawimy o godz. 11.00 przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze Mszę św. dziękczynną za błogosławieństwo Boże i za wszystkich solidarnych w tym dziele, solidarnych z nami przyjaciół – rodaków. Ofiarujemy ją, modląc się ze studentami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej za Ojczyznę o powstrzymanie niszczenia i demontowania Ojczyzny i za wszystkich Polaków o wzajemną zgodę, o miłość i solidarność. Kochani, badania odkrywczo-badawcze i odwiert geotermalny udały się mimo wielu szykan, trudności, i to ze strony, o dziwo, rządzących, których wspierały w tym liberalne media. Niech przykład dany w grodzie Kopernika, w Toruniu, zachęci wielu do podobnych prac w imię troski o dobro wszystkich naszych rodaków. I jeszcze jedno. Dowiadujemy się, że rządzący przygotowują nowelizację do prawa geologicznego i górniczego. Według tych projektów, m.in. ten, kto dostanie koncesję na badania złóż ziemi, będzie ją mógł sprzedać innym. I co jeszcze, może wywłaszczać ludzi z terenów, na których są zasoby. Jest to, mówiąc kolokwialnie, drapieżny skok na bogactwa, ogromne bogactwa, wielobilionowe bogactwa naturalne naszej polskiej ziemi. Patrząc na to, co się dzieje, widać, że Polska ma być chyba nie dla Polaków, a Polacy mają być biedni, zatomizowani, zantagonizowani. Tym bardziej poznajmy prawdę, przekazujmy ją innym, którzy są już zbałamuceni. Pracując zaś nad tym, byśmy w każdej chwili żyli jak uczniowie Pana Jezusa, módlmy się także za siebie nawzajem. Jeszcze raz Bóg zapłać za życzliwość, modlitwę, którą na pewno wynagrodzi sam Pan Jezus tu, na ziemi, i w wieczności. Bóg zapłać za pomoc dla Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych, o którą dalej bardzo prosimy. Jest to rzeczywista współpraca w dziele ewangelizacji. Bóg zapłać!

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl