Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji spotka się na posiedzeniu niejawnym

W siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości odbędzie się kolejne posiedzenie komisji ds. warszawskiej reprywatyzacji.

Na niejawnym spotkaniu jej członkowie mają zająć się rozpatrywaniem wniosków formalnych.

Wczoraj natomiast odbyło się posiedzenie Rady Społecznej, która ma wydać opinie na temat zwrotów nieruchomości przy Chmielnej 70 i Siennej 29.

O szczegółach najbliższych działań mówi zasiadający w komisji mecenas Sebastian Kaleta.

– Dzisiaj komisja będzie rozpatrywała wnioski formalne pojawiające się w sprawach, które prowadzi komisja. Natomiast w przyszłym tygodniu będziemy badać kolejne sprawy, czyli ul. Sienną 29 i będziemy pracować nad decyzją w sprawie ul. Chmielnej 70. Mimo okresu wakacyjnego komisja weryfikacyjna konsekwentnie nie zwalnia. Konsekwentnie dążymy do wyjaśnienia najgłośniejszych spraw związanych z zasadą reprywatyzacyjną, rozpoczynając postępowania w kolejnych sprawach, tak by  mienie, które mogło w bezprawny sposób trafić w niepowołane ręce, mogło wrócić do mienia publicznego – podkreśla Sebastian Kaleta.

Komisja jako organ administracji od początku czerwca bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Wśród jej uprawnień jest m.in. możliwość utrzymania w mocy decyzji reprywatyzacyjnej albo uchylenie jej i wydanie innego rozstrzygnięcia. Od decyzji komisji przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl