A. Andruszkiewicz: Politycy totalnej opozycji zachowywali się skandalicznie

W programie „Gość poranka” na antenie TVP Info poseł Adam Andruszkiewicz, odnosząc się do ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, podkreślił, że zachowanie polityków totalnej opozycji wyglądało jak „cyrk małp”. Polityk Kukiz’15 przypomniał również, że kiedy PiS był w opozycji, nie dochodziło do podobnych scen w polskim parlamencie.

Posłowie totalnej opozycji skakali po sali, wyrywali mikrofony, krzyczeli. Brakowało tylko, żeby zaczęli wchodzić na stoły. (…) Żenujący spektakl. Obserwowałem zachowanie posła Rzymkowskiego z Kukiz’15, który zachowywał się w sposób godny. (…) Poniosły go emocje w obronie porządku na sali. Cały czas apelował, żeby wszyscy posłowie zajęli swoje miejsca. Te osoby nie są w cyrku i nie robią za małpy, ale są parlamentarzystami i pracują na rzecz Polski. Od takich osób wymaga się najwyższej kultury. Nawet jeżeli wyrażają swój sprzeciw, do czego mają prawo, muszą robić to w warunkach parlamentarnych i w granicach regulaminu Sejmu, a nie zachowywać się jak małpy. Jak Polacy będą chcieli pooglądać sobie małpy, to pójdą sobie do zoo, a nie muszą oglądać w tym celu Sejmu – zaznaczył poseł Kukiz’15.

Zachowanie opozycji można zdefiniować w następujący sposób: demokracja jest wtedy, kiedy my rządzimy, a jeśli my nie rządzimy, to jest faszyzm – powiedział Adam Andruszkiewicz.

Takie intencje pokazują dziś ci ludzie, w tym Stefan Niesiołowski. Widzę, jak on się zachowuje w stosunku do dziennikarzy, w tym telewizji publicznej, którzy w jego mniemaniu nie są tymi, którzy sprzyjają PO. Stefan Niesiołowski wyzywa tych dziennikarzy, ubliża im. Ale nie tylko dziennikarzy tak traktuje. Ubliża również posłom. Niejednokrotnie słyszę, jak obraża posłów PiS i Kukiz’15. Pan Niesiołowski powinien już odejść w niebyt. Ma już swój wiek i niech się zajmie wnukami, a robienie polityki niech zostawi poważnym ludziom, którzy chcą reformować państwo – zaapelował gość programu TVP Info.

Nie przypominam sobie, żeby prezes Kaczyński dokonywał obstrukcji parlamentarnej – dodał.

Prezes Jarosław Kaczyński całe życie służył Polsce. Ktoś może się z panem Kaczyńskim nie zgadzać w wielu kwestiach, ale trzeba szanować pana prezesa za to, że zawsze robi to w sposób godny. Zależy mu na tym, aby Polska była uczciwym państwem – wskazał Adam Andruszkiewicz.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl