fot. flickr.com

Kolejny konkurs MON na dofinansowanie „strzelnic w powiecie”

Kolejny konkurs „Strzelnica w powiecie” na dofinansowanie budowy lub remontu strzelnic ogłosiło MON. Samorządy będą mogły uzyskać dotację resortu do 80 proc. kosztów.

Konkurs ofert dotyczy dofinansowania budowy lub remontu strzelnic, które umożliwią „prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych, żołnierzy Sił Zbrojnych RP”.

Ministerstwo Obrony planuje dofinansowanie dwóch rodzajów strzelnic: 100- i 200-metrowych. Wysokość dotacji nie przekroczy 800 tys. zł w przypadku budowy strzelnicy stumetrowej i 1,2 mln zł w przypadku budowy strzelnicy 200-metrowej oraz odpowiednio 400 tys. zł i 600 tys. zł na strzelnice remontowane.

Warunki ubiegania się o dotację w ramach programu „Strzelnica w powiecie” to, by jednostka samorządu terytorialnego dysponowała nieruchomością i pokryła co najmniej 20 proc. kosztów budowy lub rewitalizacji.

Termin nadsyłania ofert przez samorządy mija 20 lutego; rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 22 marca br.

Projektowana lub modernizowana strzelnica musi spełnić warunki bezpieczeństwa, wymagana jest m.in. pozytywna opinia balistyczna. MON oczekuje, że strzelnice nieodpłatnie udostępniane wojsku (do 100 godzin miesięcznie), organizacje paramilitarne i klasy mundurowe (do 30 godzin miesięcznie).

W poprzednim, ogłoszonym na początku września ub. r. konkursie wpłynęło 19 ofert – 18 nadesłały samorządy, a jedną organizacja pozarządowa.

Według MON „projekt jest odpowiedzią na zwiększające się zainteresowanie sportem strzeleckim oraz kwestiami bezpieczeństwa wśród Polaków”, a „celem strategicznym projektu jest odbudowa umiejętności strzeleckich”.

Informacje na temat konkursu są dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej MON.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl