Kolejne województwa za naprotechnologią

Najpierw województwo podkarpackie, później mazowieckie. Samorządy włączają się do promowania walki z niepłodnością za pomocą naprotechnologii i apelują do polityków z innych województw, by ci również w realny sposób wyszli naprzeciw problemom wielu par.

NaProTechnology, czyli technologia naturalnej prokreacji jest to metoda  leczenia stosowana na całym świecie, która skutecznie walczy z problemem niepłodności, poronień czy depresji poporodowej. W Polsce została niemal całkowicie pominięta na rzecz kontrowersyjnej metody in vitro. Są jednak samorządy, które chcą w rzeczywisty sposób stawić czoła problemom płodności. Przykład to województwo podkarpackie, o czym informuje  Teresa Gwizdak, dyrektor departamentu ochrony zdrowia i polityki społecznej urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

– Samorząd województwa podkarpackiego finansuje program wsparcia leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. Jest to naturalna metoda, która pozwala na urodzenie potomstwa. Na ten program samorząd przeznaczył kwotę 200 tys. zł. Będzie  realizowany w Rzeszowie na okres 2 lat – powiedziała Teresa Gwizdak.

Podobnie radni sejmiku województwa mazowieckiego niemal jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą naprotechnologii. Zobowiązuje ona zarząd tego województwa do przygotowania programu wspierającego realne leczenie niepłodności naturalną metodą u jego mieszkańców.

Radni sejmiku wojewódzkiego apelują także do przedstawicieli wszystkich samorządów do podjęcia adekwatnych działań, które będą promować naprotechnologię oraz  rozpoczną skuteczną walkę z bezpłodnością –  mówi Krzysztof Kawęcki, radny sejmiku mazowieckiego.

– Problem bezpłodności jest dziś jednym z najpoważniejszych kwestii społecznych w Polsce. Jego przezwyciężenie wymaga zaangażowania zarówno władz państwowych, jak i samorządowych, które także są odpowiedzialne za politykę wspierania rodziny i politykę zdrowotną. Apelujemy do sejmików wojewódzkich o podjęcie analogicznych uchwał, które umożliwią mieszkańcom naszego kraju poczęciu upragnionego dziecka– zaznaczył Krzysztof Kawęcki.

Naprotechnologia to metoda medyczna, która ma na celu rzeczywiste leczenie niepłodności.

Według dostępnych badań skuteczność leczenia niepłodności metodą naprotechnologii wynosi 44 proc. w ciągu 12 miesięcy, 62 proc. w ciągu 24 miesięcy, a w przeciągu czteroletniego leczenia aż 71 proc. małżeństw  doczekało się potomstwa.

Dziś jednak polityka prorodzinna rządu Ewy Kopacz to promowanie pigułki wczesnoporonnych dla młodych dziewcząt, dostępność tzw. aborcji oraz sztuczne zapłodnienie metodą in vitro, która polega na selekcji zarodków,
w żaden sposób nie lecząc bezpłodności.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl