Kolejne organizacje popierają projekt ograniczenia handlu w niedziele

Obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę popiera coraz więcej organizacji. Do akcji zbierania podpisów pod tą inicjatywą włączyła się m.in. Akcja Katolicka.

Wcześniej pozytywnie o projekcie wypowiedział się Episkopat Polski. Ograniczenia handlu w niedzielę chcą także klienci sklepów.

Ustawa zakłada liczne wyłączenia dopuszczające handel w niedzielę np. na stacjach benzynowych, w kioskach, sklepach, na dworcach autobusowych, kolejowych czy portach lotniczych. Obecnie zbierane są podpisy pod obywatelską inicjatywą.

Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Banków, Handlu i Usług NSZZ „Solidarność” mówi, że potrzebna jest nieustanna informacja na temat obywatelskiej inicjatywy.

Chciałbym zwrócić się przede wszystkim do pracowników handlu i ich rodzin, że są zbierane podpisy. (…) Cieszymy się ze wsparcia Episkopatu Polski, hierarchów całego Kościoła. (…) Podpisy są zbierane w parafiach. Docierają do nas różne listy. To jest bardzo dobry pomysł, za który dziękujemy – podkreśla Alfred Bujara.

Więcej informacji na temat obywatelskiego projektu o ograniczeniu handlu w niedzielę można znaleźć na stronie: www.wolnaniedziela.pl.

RIRM

drukuj