Kolejne ofiary w Afganistanie

Co najmniej czterech żołnierzy NATO zginęło w zamachu samobójczym w rejonie Bagram na wschodzie Afganistanu – poinformowało dowództwo Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa. Do ataku przyznali się talibowie.

Z wcześniejszych doniesień policji z prowincji Parwan na wschodzie Afganistanu wynikało, że w ataku zamachowca samobójcy zginęło sześciu żołnierzy NATO, 10 cywilów i dwóch policjantów.

W sobotę z okolicznej wioski  ostrzelano bazę wojskową w Bagram, dlatego na miejsce udała się grupa Afgańczyków i żołnierzy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa, aby zbadać sprawę. Tam znajdował się jednak zamachowiec samobójca, który zdetonował ładunki wybuchowe ukryte w motocyklu.

NATO w specjalnym oświadczeniu podkreśliło, że w zamachu zginęło czterech żołnierzy sojuszu. W czerwcu 2013 roku zakończyło przekazywanie kontroli nad bezpieczeństwem prowincji siłom afgańskim. Od tamtej pory wojska sojuszu zapewniają jedynie szkolenia i wsparcie, głównie lotnicze. Do końca 2014 roku Afganistan ma opuścić większość oddziałów międzynarodowych.

 

TV Trwam News

drukuj