Kolejne obietnice PO na wyjazdowym posiedzeniu rządu

Wsparcie przy organizacji Światowych Dni Młodzieży, przetarg na budowę drogi S7 czy pieniądze na rozwój infrastruktury w gminie Oświęcim – tak wyglądają kolejne obietnice złożone przez rząd Ewy Kopacz, tym razem na wyjazdowym posiedzeniu w Małopolsce.

Premier Ewa Kopacz oraz podlegli jej ministrowie wizytowali Małopolskę.

– To region w którym prawie każde miejsce niesie ze sobą jakąś historyczną ważną treść. Kraków to Wawel, Wadowice to miejsce urodzenia św. Jana Pawła II, perła naszych gór – Zakopane, Krynica to wszystko miejsca, które bardzo wiele znaczą dla każdego Polaka. Z drugiej strony Małopolska to dzisiaj region intensywnego rozwoju gospodarczego – mówiła premier Ewa Kopacz.

Po rozpoczęciu wyjazdowego posiedzenia rządu przez premier Ewę Kopacz, rozpoczęła się propaganda sukcesu. Najpierw minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński oznajmił, że  wraz z rektorami trzech krakowskich uczelni podpisał specjalne porozumienie. W jego ramach nowo powołana spółka będzie tworzyć technologie inteligentnego miasta i innowacyjnej gospodarki na terenie Nowej Huty.

– Podpisałem porozumienie w sprawie zawiązania spółki pod nazwą Laboratorium inteligentnego miasta i innowacyjnej gospodarki – powiedział Andrzej Czerwiński.

Swój sukces ogłosił także minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki. Zapowiedział on kontynuację programu, w myśl którego Oświęcim stanie się miejscem dialogu. Tuż przed wyborami parlamentarnymi rząd ponownie obiecuje rozbudowę infrastruktury drogowej w okolicach niemieckiego obozu zagłady.

– Proponujemy – jako Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji – kontynuacje tego wieloletniego programu, który  został opracowany z przyszłymi beneficjentami ponad stustronicowy dokument i na kolejne lata przewidujemy nakłady w wysokości 35 mln zł – mówi Andrzej Halicki.

Na wyjazdowym posiedzeniu rządu w Krakowie nie mogło zabraknąć kwestii organizacji Światowych Dni Młodzieży. Premier Ewa Kopacz spotkała się wczoraj z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem. Potwierdzono także powstanie  specjalnego zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie spotkania młodych z całego świata z Ojcem Świętym Franciszkiem.

– Celem zespołu jest skoordynowanie działań poszczególnych resortów związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem Światowych Dni Młodzieży. Wydarzenie jest szczególne nie tylko ze względów religijnych, ale także ze względu na skalę i ilość osób, które tutaj w jednym momencie przybędą – podkreślił Jacek Cichocki.

Ciężko nie doszukiwać się w obecnej aktywizacji rządu kampanijnych podtekstów. Socjolog Grzegorz Wiński przypomina, że to ożywienie nastąpiło przed dwoma miesiącami. Wcześniej, przez 8 lat, takich eskapad nie było.

– To jest pragmatyzm polityczny. Wszystko jest obliczone na kampanię wyborczą, która ma przynieść jak najwięcej zysków, czyli jak najwięcej głosów na PO – zwrócił uwagę Grzegorz Wiński.

Do tego, zdaniem opozycji, jest to kampania nielegalna, bo publiczne pieniądze zamiast na realną prace ministerstw wydawane są na promowanie Platformy Obywatelskiej.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl