fot. PAP

Sprawdź polityków – kampania „Solidarności”

Trwa kampania związkowców, która ma pomóc Polakom w oddaniu głosu podczas jesiennych wyborów samorządowych.

Jak zaznaczył Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność” – w ramach kampanii związkowcy chcą pokazać dokonania kandydatów, którzy obecnie są ministrami, posłami i senatorami, a którzy to głosowali za przyjęciem antypracowniczych przepisów.

– Trzeba pamiętać o tym, co politycy robią w parlamencie. Nie to, co mówią w czasie wyborów, ale to, co swoimi decyzjami wyborczymi, kartką do głosowania, mandatem posłaczy senatora robią dla nas w danej sprawie, a przypomnę, że wielu z nich głosowało za wydłużeniem wieku emerytalnego, za nowelizacją Kodeksu Pracy, gdzie wprowadzono np. dwunastomiesięczny okres rozliczeniowy. Wielu z nich odrzuciło też obywatelskie wnioski o przeprowadzenie referendów, zarówno w sprawie wieku emerytalnego, jak i obowiązku szkolnego sześciolatków, tak że tych niedobrych dla społeczeństwa głosowań było bardzo dużo. Dzisiaj jest to blisko pięćdziesięciu posłów i senatorów – powiedział Marek Lewandowski.    

Aby ułatwić Polakom dokonanie wyboru uruchomiona została specjalna strona internetowa www.sprawdzampolityka.pl, – na której znajdą się informacje o działalności wszystkich parlamentarzystów. Związek po raz drugi prowadzi akcję rozliczania posłów.

Tymczasem najpóźniej w piątek seniorzy oraz niepełnosprawni mogą złożyć wniosek, aby w wyborach samorządowych zagłosować przez pełnomocnika.

Potrzebne formularze znajdują się w serwisie internetowym Państwowej Komisji Wyborczej. Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

RIRM

drukuj