fot. 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

Kolejna edycja akcji „Ferie z WOT”

Na Pomorzu ruszają pierwsze szkolenia w ramach kolejnej edycji projektu Wojsk Obrony Terytorialnej „Ferie z WOT”. Inicjatywa ma zachęcić Polaków do aktywnego spędzenia ferii zimowych. W jej ramach można odbyć 16-dniowe wojskowe przeszkolenie podstawowe.

Chętni, którzy będą uczestniczyć w projekcie „Ferie z WOT”, zdobędą m.in. umiejętności taktyczne, strzeleckie i z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie zwieńczy przysięga wojskowa.

Do udziału w projekcie zachęcił rzecznik WOT, mjr Witold Sura.

– Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej cieszy się, szczególnie wśród ludzi młodych, dużym zainteresowaniem. Chciałbym zaznaczyć, że co trzeci żołnierz naszej formacji ma mniej niż 25 lat. Projekt „Ferie z WOT” wychodzi naprzeciw wszystkim uczniom, studentom i nauczycielom, którzy chcą wykorzystać ferie na odbycie szkolenia podstawowego i rozpoczęcie swojej służby oraz misji dla Ojczyzny. W tym roku „Ferie z WOT” odbędą się we wszystkich brygadach WOT, które są rozmieszczone na terenie całej Polski – powiedział major Witold Sura.

W styczniu szkolenia w ramach projektu odbędą się m.in. w woj. lubelskim, świętokrzyskim, podlaskim i wielkopolskim. Kolejne ruszą w lutym.

Osoby, które są zainteresowane inicjatywą, powinny skontaktować się z rekruterem WOT lub udać się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl