fot. PAP/Leszek Szymański

Kolejna doba walki z koronawirusem w naszej ojczyźnie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 59 przypadkach zakażenia koronawirusem i o 5 kolejnych ofiarach śmiertelnych. Łącznie w Polsce chorują 2692 osoby, 50 zmarło.

Bilans zachorowań i zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień. Ten wzrost nie jest jednak aż tak drastyczny jak w pozostałych krajach europejskich. A to wszystko dzięki błyskawicznej reakcji polskich władz.

– Te obostrzenia wprowadzone na czas – chwała panu ministrowi Szumowskiemu i całemu rządowi za wprowadzenie tych ograniczeń kontaktowania się ludzi niezakażonych z ludźmi zakażonymi objawowo i bezobjawowo – może powstrzymać tempo przyrastania zachorowań, a tym samym zgonów – ocenia epidemiolog dr Zbigniew Hałat.

Teraz priorytetem jest skrupulatne przestrzeganie wprowadzonych restrykcji – wskazuje wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

– One są dotkliwe, trudne do zrealizowania być może dla wielu z nas, ale konieczne i niezbędne, jeżeli chcemy skutecznie walczyć z epidemią – zanzacza Jacek Sasin.

Jak na razie rząd nie planuje kolejnych nowych ograniczeń, takich jak np. zamknięcie województw. Od 12 marca – w związku z epidemią – zawieszone zostały zajęcia stacjonarne w placówkach oświatowych. 25 marca wszedł w życie obowiązek nauczania online. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dziś na swojej stronie pierwszy z arkuszy próbnego egzaminu maturalnego – z zadaniami z języka polskiego na poziomie podstawowym.

– Od 2 do 8 kwietnia publikujemy arkusze próbnego egzaminu maturalnego. Zadania można rozwiązać w dowolnym czasie; ważne, żeby trzymać się limitu czasu na stronie tytułowej. Próba jest dobrowolna, daje uczniowi możliwość sprawdzenia się, NIE JEST na ocenę! – przypomina CKE na Twitterze.

Podobną próbę podjęli kilka dni temu uczniowie ośmych klas. Wolny Związek Zawodowy „Solidarność-Oświata”, należący do Forum Związków Zawodowych apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o niezwłoczne odwołanie kwietniowych i majowych egzaminów zewnętrznych, czyli egzaminu ósmoklasisty i matur.

TV Trwam News

drukuj