fot. gov.pl

Koła Gospodyń Wiejskich mogą upominać się o państwową dotację do końca września

Na dofinansowanie Kół Gospodyń Wiejskich na ten rok zostało jeszcze 11 mln zł. O dotację koła mogą ubiegać się tylko do końca września – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pierwszym warunkiem otrzymania państwowej dotacji jest zarejestrowanie koła w krajowym rejestrze, prowadzonym przez Agencję.

Obecnie znajduje się w nim blisko 9,5 tys. tego typu organizacji. Najwięcej jest w województwach: wielkopolskim, lubelskim i mazowieckim.

Rzecznik ARiMR Paweł Mucha poinformował, że do końca sierpnia br. wnioski o dotację złożyło do Agencji ponad 8 tys. kół na kwotę prawie 29 mln zł. Na wsparcie tych organizacji przewidziano 40 mln zł – dodał.

– Na tę chwilę mamy złożonych wniosków na kwotę około 29 mln zł, więc jeszcze 11 mln zł zostało w tym budżecie na wsparcie działalności pań w ramach Kół Gospodyń Wiejskich. Zachęcamy wszystkie panie, aby aplikowały o to wsparcie. Wnioski można składać do biur powiatowych. W zależności od wielkości koła wsparcie wynosi od 3 do 5 tysięcy – powiedział Paweł Mucha.

ARiMR zaznaczył, że Koła Gospodyń Wiejskich, które chcą działać w oparciu o ustawę i mieć dostęp do państwowych dotacji, nie muszą powstawać tylko na wsiach.

Mogą być również tworzone w miastach liczących do 5 tys. mieszkańców, a także na terenie sołectw położonych w granicach miast.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl