fot. gov.pl

Koła Gospodyń Wiejskich mają ostatnie godziny na złożenie sprawozdań w sprawie wykorzystania środków uzyskanych z ARiMR

Koła Gospodyń Wiejskich mają dziś ostatni dzień na złożenie sprawozdań dotyczących tego, na co wydały środki uzyskane w zeszłym roku z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dzięki środkom Koła Gospodyń Wiejskich mogą prężnie się rozwijać.

W Polsce w ubiegłym roku powstało 1209 Kół Gospodyń Wiejskich. Łącznie w całym kraju jest ich ponad 11 tysięcy. 18 funkcjonuje na terenie gminy Werbkowice, a ich rola jest nieoceniona.

– Mam osoby do współpracy, które bardzo angażują się do pracy w terenie i nie tylko w zakresie działalności Kół, ale ogólnie, jeśli trzeba przeprowadzić akcję charytatywną, trzeba komuś pomóc czy coś zorganizować, czy nawet promować gminę – mówiła Agnieszka Skubis-Rafalska, wójt gminy Werbkowice.

Koła Gospodyń Wiejskich poprzez wspólne szydełkowanie, robienie na drutach, pieczenie czy gotowanie, łączą ludzi.

– Robimy różne rzeczy, np. palmy do kościoła na Wielkanoc. Robiliśmy kiedyś ozdoby choinkowe do kościoła. Spotykamy się, bardzo miło spędzamy czas. To taka odskocznia dla wszystkich pań – oznajmiły panie z zespołu śpiewaczy Górzanki KGW z Gozdowa.

Koła Gospodyń Wiejskich w swoje szeregi przyjmują również mężczyzn.

Panie żartują, że panowie są na drugiej zmianie, ale oczywiście to tylko kwestia żartu. Zarówno panowie, jak i panie angażują się, a przez to działalność Kół może być o wiele szersza – powiedziała Agnieszka Skubis-Rafalska.

Koła mogą korzystać z szerokiego wsparcia finansowego – głównie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To środki, które pozwalają na rozwój działalności.

– Środki są bardzo potrzebne i powiem szczerze, że na terenie gminy jest ogromne zainteresowanie. Środki są pozyskiwane i bardzo dobrze służą mieszkańcom. Zakupiliśmy sprzęt do kuchni, naczynia i buciki dla zespołu –  wyjaśniła członkini Zespołu śpiewaczy Górzanki KGW z Gozdowa.

 

Koła Gospodyń Wiejskich, które otrzymały z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pomoc finansową w naborze w roku 2022, muszą do biura powiatowego złożyć sprawozdanie, na co przeznaczyły pozyskane fundusze.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl