Koalicja PO-PSL odsuwa mec. Pszczółkowski od Trybunału Stanu

Po raz drugi – koalicja PO-PSL – nie wybrała mec. Piotra Pszczółkowskiego na sędziego Trybunału Stanu. Adwokat jest pełnomocnikiem części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

To m.in. zaważyło na wyniku kolejnego głosowania – powiedział poseł Mariusz Błaszczak. Szef KP PiS dodał, że dyskryminacja adwokata wynika z olbrzymiej obawy przed odpowiedzialnością za przyczyny katastrofy smoleńskiej.

– Koalicja PO-PSL bardzo boi się odpowiedzi na pytanie o to, kto odpowiada za tragedię Smoleńską. Co do tego doprowadziło? Stąd też do dziś nie wyjaśniono przyczyn katastrofy smoleńskiej. Dlatego też wrak samolotu, który jest koronnym dowodem w sprawie i oryginały czarnych skrzynek wciąż są w Rosji. Oni bardzo boją się odpowiedzialności za katastrofę smoleńską –zaznaczył poseł Mariusz Błaszczak.

Wskazanie przez PiS nowego kandydata do Trybunału Stanu było konieczne, gdyż w pierwszej połowie października 2014 r. rezygnację ze składu TS złożył prof. Grzegorz Górski, wybrany w 2011 r. z rekomendacji tego ugrupowania.

RIRM

drukuj