fot. facebook.com

KO chce, by na jednym z warszawskich bloków powstał mural z napisem „Konstytucja”

Na jednym z warszawskich bloków ma powstać mural z napisem „Konstytucja”. Z inicjatywą wystąpili radni Koalicji Obywatelskiej.

Pomysł poparł prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski stwierdził, że mural z napisem „Konstytucja” „to wyraz szacunku dla fundamentu demokracji”. Zdaniem włodarza stolicy, realizatorem muralu powinna zostać instytucja kultury miasta stołecznego Warszawy.

Radny PiS z Warszawy Jacek Cieślikowski uważa, że Rafał Trzaskowski nie ma pomysłu na rządzenie, dlatego popiera niepotrzebne inicjatywy.

– Każdy z nas jako obywatel konstytucję zna i ją przestrzega, ponieważ to fundament państwa. Natomiast koalicja rządząca i pan Trzaskowski nie mają żadnego pomysłu na to, żeby pokazać, że coś jest niewłaściwego w państwie. Wszystko jest właściwe w państwie. Wreszcie wszystko działa tak, jak działać powinno, natomiast PO nie ma żadnego pomysłu na rządzenie, nie ma pomysłu na to, żeby coś dobrego zaoferować mieszkańcom Polski, ale też Warszawy. Jest w stolicy wiele zaniedbań i było wiele zaniedbań, kiedy rządziła pani Gronkiewicz-Waltz, na przykład kwestia reprywatyzacji – wskazuje.

Radni KO złożyli interpelacje w sprawie muralu do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na początku listopada ubiegłego roku. W uzasadnieniu napisali, że podobna inicjatywa została zrealizowana w Poznaniu. Pomysłodawcą poznańskiego muralu był ruch Obywatele RP.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl