fot. facebook.com/klubdmowskiego

Klub im. Romana Dmowskiego zaprasza na łódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa

Klub im. Romana Dmowskiego 9 i 10 lipca zaprasza na łódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

11 lipca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Klub im. Romana Dmowskiego zaprasza dzisiaj na Mszę świętą, która odbędzie się o godz. 19.00 w kościele garnizonowym pw. św. Jerzego (ul. św. Jerzego 9). Odprawiona Msza św. będzie w intencji ofiar ludobójstwa oraz Ojczyzny [więcej].

Z kolei 10 lipca (w piątek) Klub im. Romana Dmowskiego zaprasza na Łódzki Marsz Pamięci Ofiar Wołynia, który rozpocznie się o godz. 18.00 spod Konsulatu Honorowego Ukrainy (ul. Piotrkowska 77). Przejdzie on ulicą Piotrkowską oraz zatrzyma się pod tablicą pamiątkową na Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego i zakończy się na Placu Wolności, gdzie odbędą się wystąpienia zaproszonych gości [więcej].

W 77. rocznicę ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na polskiej ludności Wołynia i Małopolski Wschodniej uczcimy 150 tysięcy ofiar tej zbrodni i sprzeciwimy się propagowaniu na Ukrainie zbrodniczej ideologii banderowskiej – podkreśla  Klub im. Romana Dmowskiego.

Kamil Klimczak, prezes Klubu im. Romana Dmowskiego/radiomaryja.pl

drukuj