Kłamstwa w przemówieniu Timmermansa. „Nie ma pojęcia o sytuacji w Polsce”

Frans Timmermans „nie ma pojęcia o sytuacji w Polsce, mówi o 4 ustawach, w tym 2 podpisanych – napisał na Twitterze poseł Kukiz‘15 Andrzej Maciejewski. Polityk odniósł się do dzisiejszego wystąpienia wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.

Frans Timmermans wygłosił przemówienie ws. reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Stwierdził w nim, że ustawa w sprawie sądów powszechnych została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, co uzasadnia rozpoczęcie procedury o naruszenie praworządności w momencie jej publikacji. Przekazał też, że KE daje Polsce miesiąc na rozwiązanie problemów dot. sądownictwa. [czytaj więcej]

Poseł Kukiz’15 Andrzej Maciejewski w wypowiedzi wiceszefa KE zauważył jednak nieścisłości. Jak podkreślił, F. Timmermans nie ma pojęcia, jak wygląda sytuacja w Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl