fot. PAP

Kilkunastu posłów opuściło klub Twojego Ruchu

Kilkunastu posłów odeszło dziś z klubu Twojego Ruchu. Wśród nich są m.in. dotychczasowy wiceszef partii Artur Dębski, a także Wincenty Elsner, Piotr Bauć, Roman Kotliński i Armand Ryfiński.

Rzecznik SLD Dariusz Joński powiedział, że część z tych posłów już wyraziła zainteresowanie wstąpieniem do sojuszu. Jego zdaniem decyzje w tej sprawie będą zapadać w przyszłym tygodniu.

Prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, eurodeputowany, mówi, że Twój Ruch to ugrupowanie, które przyniosło wiele szkód, więc fakt, że ruch się rozpada jest wiadomość pozytywną.

– Myślę, że to jest jednak świadectwo, że ta partia jest już formacją schyłkową – powiedziałbym, na całe szczęście dla kraju i polityki. Było to ugrupowanie, które przyniosło wiele szkód życiu publicznemu. Bardzo negatywnie oceniam całą działalność publiczną pana Palikota i tego ugrupowania. Fakt, że ono się rozpada jest w zasadzie faktem pozytywnym gdyby nie to, że oczywiście pojawiają się inne ugrupowania, do których można mieć wiele zastrzeżeń. Jak zwykle wydaje się, że statek tonie, więc część tych posłów szuka innych możliwości – stwierdza socjolog.

Aby Klub Parlamentarny Twojego Ruchu mógł istnieć, musi liczyć przynajmniej 15 osób, w innym przypadku zamieni się w koło poselskie. Janusz Palikot zapewnił dziś, że Klub Parlamentarny Twojego Ruchu nadal istnieje. Na konferencji prasowej wraz z szefem Twojego Ruchu pojawiło się łącznie 15 posłów.

RIRM

drukuj